Математика
1 клас
Тема :
Додавання і віднімання чисел частинами
Мета: формувати уміння
додавати числа частинами; вправляти у розв'язуванні задач; вдосконалювати
навички усної лічби; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість;
прищеплювати любов до математики, виховувати почуття дружби, взаємодопомоги
Хід уроку
І.Організація класу
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно -
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої
ІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної
діяльності учнів
Поринемо у
казку ,друзі.
Всі ми получим по заслузі,
якщо розв’яжемо задачі
і прикладів великий міх,
а допоможе у цій справі
нам той, хто від усіх утік.
Ось ми і здйснемо подорож
до казки «Колобок», якщо навчимося додавати і віднімати числа частинками
ІІІ. Актуалізація знань, умінь, навичок учнів
·
Усний
рахунок
Спекла баба увечері Колобка
і поклала на вікно, щоб охолонув. Колобок, на диво, вийшов, незвичний. Дуже
допитливий. Лежить він на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо
йому
1.Від 1 до 10, від 10 до1
2.Від 4 до 8, від 9 до 3
3. назвіть сусідів числа 7,
4
4.Назвіть попереднє число
до 9, 6
5.Які числа стоять між
числами 5,…7, 8,…9
6.Яке число стоїть зліва
від 3 справа від 8
- Мріяв, мріяв Колобок і не
помітив, як настав ранок і сонечко засяяло на небі
* Гра «Мовчанка»(Діти показують відповіді за
допомогою карток із числами)
Сонячні промінчики
розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і втік до лісу. Дорогу ми не знаємо,
але повинні швидко-швидко знайти Колобочка
·
Гра
«Заблукало число»
1,2,8,4,5,6,7,9,10
·
Каліграфічна
хвилинка
1.Запишіть ряд чисел від 1
до 5.Намагайтеся цифри писати гарно,охайно,каліграфічно
2.Обміняйтеся
зошитами,виберіть цифру,яка написана найкраще і намалюйте над нею коронку
- Ось по числовій доріжці
ми вибігли на лісову галявинку. А назустріч хто ж це поспішає?
Раптом бачить: з-за
тернинки
Вигляда якась тваринка
Вушка довгенькі, кожушок
сіренький
Хто це?
-
Так, це
побігайчик. Він вже зустрічався з Колобком і не покаже нам далі стежинки, якщо
ми не виконаємо завдання
-
РОЗКЛАСТИ
вісім морквинок у три кошики
(Можна розкласти 5,2,1;
6,1,1 та 4,2,2)
-
Молодці,
виконали завдання Зайчика
ІV/ Вивчення нового матеріалу
- Мандруємо далі. Кого ж ми тепер зустрінемо?
Вовк
до школи не ходив,
Вовк
уроки не учив,
Не
читав і не писав,
І
по нотах не співав
Тож
нічого він не знав
-
Допоможемо
йому зрозуміти як же потрібно числа частинами віднімати і додавати
-
* Мозковий
штурм
Як можна додати до числа 5
число 4 частинами?
5+4=5+1+1+1+1
5+4=5+2+1+1
5+4=5+2+2
5+4=5+3+1
Аналогічно віднімання 5-4=
*Робота з підручником
(с.82, впр.1.2)
1)Поясни, як виконали
додавання кульок
2)Поясни, як виконали
віднімання
*Фізкультхвилинка
Раз!Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три!Чотири! Присідаймо!
Швидко втому проганяймо
Пять!Шість!Засміялись!
Кілька раз понахилялись
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час
Будем бігати. Стрибати,
щоб зайчину нам впіймати
Прудко зайчик утікає і
промінчиками грає.
Сім!Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.
·
Робота в
зошитах із друкованою основою (с.43)
·
Розв 'язування задач
Подорожуємо далі і
відшукати нам допоможе Колобка той, хто
Взимку ляже спати,
Дядько волохатий,
Лиш тоді устане,
Як весна настане
І Ведмедик поведе нас
тільки тоді далі. Як ми з вами розв’яжемо задачі
*задачі-вірші
1)Посадив ведмідь в садочку
Шість берізок, два дубочки
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона літати,
Почала вона кувати.
Та не може полічить, нумо,
дітки, підкажіть (6+2=8)
2)Їжак по гриби ішов
Вісім рижиків знайшов.
6 грибів поклав в корзинку
Скільки залишив на спинку?
(8-6=2)
3) Білка мама, білченя
По горіхи йдуть щодня
А зриваючи горіхи,
Білченя сказало тихо:
- Ось чотири, ось це п’ять
,
Як же їх порахувать?
(4+5=9)
Десять стиглих зерен сої
Хом’ячок у нірку з поля
За щоками наносив
З них 4 зранку з'їв
Лишок перегодом з'їсть
Скільки в нього зерен?
(10-4=6)
У. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу
*Самостійна робота.
Розв'язування прикладів за підручником
І варіант –
завдання 3,с.82
ІІ варіант –завдання 4,
с.82
-
Вже
чується здалеку пісенька Колобка. З ким йому залишилось зустрітися?
У темнім лісі
проживає,
Довгий хвіст пухнастий має
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її? (Лисиця)
- Поки Колобок котиться по
дорозі, ми перші зустрінемось з Лисичкою і не дамо їй зїсти Колобка
Лисичка пропонує нам
накреслити такий чотирикутник, як у підручнику на с.82, завдання 7
Я Лисичка, я сестричка
Не сиджу без діла
Чотирикутник ось такий
Ви накресліть вміло!
-
Які ви
молодці, дітки! Допомогли Колобкові залишитися цілим
УІ. Підсумок уроку
Молодці, діти, допомогли
Колобку. Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а
головне-дружити. Допомагайте одне одному так, як ви це робили на уроці
|